6 yıllık karısı kız kardeşi çıktı! Sosyal medyanın konuştuğu adam

Hayat hepimiz için beklenmedik sürprizlerle doludur. Bazen attığımız küçük bir adım hayatımızı kökünden değiştirebilir, bizi hiç kestirim etmeyeceğimiz noktalara taşıyabilir.

Doğumundan çabucak sonra evlatlık verilen ve biyolojik ailesi ile ilgili hiç bir bilgi sahibi olmadığını belirten bir adamın hayatı küçük bir tesadüf sonrası öğrendiği gerçekle alt üst oldu.

Bugün İngiliz medyasında büyük yankı uyandıran öykü, birinci olarak toplumsal paylaşım sitesi Reddit’te yayınlandı ve kısa müddette toplumsal medyanın en çok konuşulan hususlarından biri oldu.

KARISINA BÖBREĞİNİ BAĞIŞLAMAK İSTEDİ

6 yıllık karısı ve 2 çocuğunun annesinin yaşadığı sıhhat sıkıntıları nedeni ile böbrek nakline muhtaçlık duyduğunu anlatan adam “Karım, oğlumuz doğduktan çabucak sonra hastalandı. Hekimler ivedilikle Böbrek Nakli yapılmasını söyleyince tüm akrabaları ile irtibata geçtik fakat uygun bir donör bir türlü bulamadık” dedi.

İsmini açıklamayan adam kendi böbreğinin karısı için uygun olma ihtimalinin imkansıza yakın olduğunu bilse de çaresizce son bir atak yaptı ve bağışta bulunup bulunamayacağımı görmek için test yaptırdı.

DOKTORLAR SONUCU GÖRÜNCE EK TEST YAPMAK İSTEDİ

Testten kısa bir mühlet sonra hekimden telefon geldiğini anlatan adam, “Doktor HLA doku testi sonuçlarından elde edilen kimi bilgiler nedeniyle ek testler yapmak istediğine dair bir şeyler söyledi. Fazla düşünmedim ve kabul ettim. Lakin gerçeği öğrenince şoke oldum” sözlerini kullandı.

Human Leucocyte Antigen (insan lökosit antijeni) sözlerinin kısaltması olan HLA; bağışıklık sistemimizin kendinden olmayanı tanımasını sağlayan sistemdir. Allojenik kök hücre naklinde hasta ve bağışçı (alıcı ve verici) ortasında doku ahenginin olup olmadığını anlamak için HLA’ya (doku antijenlerine) bakılır. HLA doku tipi kalıtsaldır. İnsanların eşleşme ihtimali en yüksek olduğu şahıslar kardeşleridir

6 YILLIK KARISI KIZ KARDEŞİ ÇIKTI

Doktorlar test sonuçlarına nazaran adamın karısı ile olağandışı derecede yüksek bir eşleşme yüzdesine sahip olduğunu söylediler. Karı koca ortasındaki eşleşme durumunun ender olduğunu bilen adam sonuçların ne manaya geldiğini sordu.

Aldığı yanıt yıkıcıydı. DNA bilgisinin kuşaklar boyunca nasıl aktarıldığını anlatan hekimler fakat kardeşlerin bu kadar büyük oranda eşleşme gösterebileceğini açıkladı ve karısının genetik olarak akrabası, büyük ihtimalle de kardeşi olduğunu belirttiler.

“ŞAKA YAPMIYORUM KARIMLA AKRABAYIZ”

Karısının kız kardeşi olduğunu öğrenen adam biyolojik ailesi ile hiç bir bağı olmadığını ve eşi ile de büyüdüğü yerden çok uzakta tanıştığını vurguladı.

Adam toplumsal medyada “Şaka yapmıyorum karımla akrabayız. Bu durumla ilgili ne yapacağımı bilmiyorum. Tahminen bu yanlış olabilir lakin sonuçta o benim çocuklarımın annesi” yorumunda bulunurken toplumsal medya kullanıcıları adamı sakinleştiren yorumlarda bulundular.

Bir kullanıcı, “Bu noktada aslında evli ve çocuklusun. Bu durumu geri çeviremezsin o yüzden yapacak bir şey yok” dedi.

Başka bir kullanıcı “Bunca vakittir her şey kusursuz, bunu değiştirmenin bir manası yok” tabirlerini kullanırken yorumculardan biri çocuklarının sağlıklı olduğuna dikkat çekti ve “Mutluysan memnunsundur. Böbreğini karına bağışla ve çocuklarına şahane bir baba olmaya devam et” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir