Battlefield oyuncuları üzgün: Satıştan kaldırılıyor!

Bildiğiniz üzere tutmayan ya da artık oynanmayan oyunlar aşikâr bir mühlet akabinde satışa kapatılır ve çevrimiçi özellikleri durdurulur. Hem Battlefield hem de FIFA üzere kıymetli serilere imza atan EA, bu bahiste telâşlı davranan firmalardan biri pozisyonunda. O denli ki pek çok oyuncu için Battlefield serisinin en düzgün oyunu olan Battlefield: Bad Company 2 için ise üzücü haber geldi.

ELECTRONIC ARTS, 4 OYUNUNU KALDIRIYOR

Bugün yapılan duyuruya nazaran Electronic Arts; Battlefield 1943, Battlefield: Bad Company, Battlefield: Bad Company 2 ve Mirror’s Edge’i 28 Nisan’da dijital mağazalardan kaldırmayı planlıyor. Oyun sahipleri 8 Aralık tarihine kadar çevrimiçi özelliklerine erişebilecekken, bu tarihten sonra sırf çevrimdışı yani öykülü kısımları oynayabilecek.

Electronic Arts, geçtiğimiz aylarda Army of Two: The 40th Day ve Command & Conquer: Red Alert 3 dahil olmak üzere 13 eski oyununun çevrimiçi özelliklerini kapatacağını duyurmuştu. Artık dört oyunun daha fişini çeken EA, yaptığı duyuruda oyunculara dayanakları için teşekkür etti.

Bu stil çevrimiçi takviye kesmeler ekseriyetle eski oyunlara yapılırken, geçtiğimiz günlerde yakın tarihte çıkış yapan bir oyunda da yaşandı. O denli ki Crystal Dynamics ve Square Enix imzalı Marvel’s Avengers’ın serüveni iki buçuk yıl sürdü. 2020 yılında piyasaya sürülen üretimin çevrimiçi takviyesi 30 Eylül tarihinde bitecek.

Kaynak: Shiftdelete / Teknoloji

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir