Burhan Akbudak: ‘1 yıldır aralıksız her gün bu anı hayal ediyordum’

Sırbistan’ın Belgrad kentinde düzenlenen Dünya Büyükler Güreş Şampiyonası’nda Grekoremen tarz 82 kiloda altın madalya kazanıp şampiyonluk elde eden İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü (İBBSK) Erkek Grubu atleti Burhan Akbudak, açıklamalarda bulundu.

Sıkı bir kamp devri sonucunda hayal ettiği şampiyonluğa ulaştığını lisana getiren Akbudak, “Zirveye çıktık ve kalıcı olmak için alışılmış daha fazla çalışacağız. Başarımız tek kişilik değil. Bize bu yolda dayanak sağlayan, takip eden, dua eden herkesin dayanaklarının devamını bekliyoruz. Daha da güzel olmak ve kalıcı olmak için elimizden geleni yapacağız. Dünya Şampiyonası için 9 aylık bir çalışma süremiz oldu. Bu süreçte antrenörlerimiz ile sıkı bir çalışma programı izledik. Önümüzdeki 2024 Paris Olimpiyatları için gayemiz kendimiz ve ülkemiz için en uygun dereceyi elde etmek. Bu süreçte kulübümüz ve antrenörlerimizin profesyonelce ve bilimsel çalışma programlarına uyarak amaçlarımıza ulaşmak için tüm uğraşımızı sergileyeceğiz” dedi.

Şampiyonadaki son maça çıkana kadar altın kemeri hayal ettiğini söyleyen ulusal güreşçi, “Biliyorsunuz ben şampiyonluk maçında 6-2’den maçı çevirdim. Benim için nitekim tarihi bir maç oldu. Skoru lehime çevirdikten sonra karşılaşmanın bitimine 1 dakika kalmıştı. O son dakikada evvelden kurduğum hayallerimi düşündüm ve maç bitimine kadar kendi kendime konuştum. Biliyorsunuz geçen yıl dünya ikincisi olmuştum. 1 yıldır aralıksız her gün bu anı hayal ediyordum. Şampiyonluğa ulaştığım anlar benim için muhteşemdi” halinde konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir