Filenin Sultanları’nın yarı finale yükseldiği maçta renkli görüntüler! Teksaslılar Erik Dalı oynadı

A Ulusal Bayan Voleybol Ekibimiz, FiVB Milletler Ligi’ndeki başarılarına her geçen yıl bir yenisini ekliyor. Bu yıl 5. defa düzenlenen turnuvanın çeyrek finalinde evvelki gün, İtalya ile karşılaşan Filenin Sultanları, rakibini 3-0 yenerek yarı finale yükseldi. Bu turnuvada her yıl yarı finale çıkan tek ülke olan ay yıldızlılar, bu gece sabaha karşı TSİ 03.30’da konut sahibi ABD ile finale çıkmak için gayret edecek.

TARKAN VE HANDE YENER MÜZİKLERİ DA VAR

ABD’nin Teksas eyaletindeki Arlington kentinde düzenlenen Milletler Ligi finalleri, saha dışında enteresan imgelere sahne oldu. Türkiye-İtalya maçının oynandığı College Park Center’ın hoparlöründen Türkiye-İtalya maçı sırasında Erik Kısmı türküsünün yanı sıra, Tarkan ve Hande Yener’den müzikler çalındı. Salondaki Türk seyircilerin Erik Kolu türküsü çalınırken yerlerinden kalkıp dans etmeleri, toplumsal medyada son 24 saatin en çok paylaşılan manzaraları ortasına girdi.

ÜSTÜNDAĞ: BİZİM KIZLARIN EN SEVDİĞİ TÜRKÜ

Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, salonda çalınan Türk müziklerinin kıssasını şöyle anlattı: “Bizim kızlar 2-3 gün erken gelip idman yapmaya başladı. Antrenmanlar sırasında kızlar çok sevdikleri Erik Kolu türküsünü sık sık dinliyordu. FİVB’nin DJ’i de bu parçayı duyup beğenince listesine almış. Erik Kolu çalarken salonun her köşesinde seyirciler oynuyordu. Herkes hem voleybolumuzu hem Erik Dalı’nı beğendi.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir