Futbol dünyasından çok sayıda kişiyi dolandırmakla suçlanan bankacı: 2021 yılından sonra çıkmaza girdim

İstanbul’da bir bankanın Levent Büyükdere Caddesi Şubesi’nde “özel kapalı fon” sistemiyle ortalarında ünlü futbolcuların bulunduğu bireylerin dolandırıldığı savıyla yürütülen soruşturmada tutuklanan banka müdürü Seçil E, ifadesinde borsa ve pay senedinde kayıp yaşaması üzerine ziyanının büyüdüğünü, güvendiği insanlardan yatırım vaadinde bulunarak para almaya başladığını ve 2021 yılından sonra çıkmaza girdiğini söyledi.

‘2011 YILINDA ALDIĞIM PAYLAR BATTI, 1 MİLYON LİRA ZİYAN ETTİM’

DHA’nın haberine nazaran, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma kapsamında Fatih Terim, Arda Turan, Emre Belözoğlu, Fernando Muslera ve Selçuk İnan’ın da mağdurları ortasında bulunduğu çok sayıda kişinin dolandırıldığı argümanıyla 11 Nisan’da tutuklanan 46 yaşındaki banka şube müdürü Seçil E., 20 yıllık bankacı olduğunu belirtti.

Seçil E. tabirinde, 2010 yılında bankanın Bahçeşehir Şubesi’ne atandığını, 2011 yılında teyzesinin oğlunun yatırım telaffuzları üzerine borsaya girdiğini, aldığı kağıtların battığını ve 1 milyon TL ziyan ettiğini söyledi.

‘TOPLADIĞIM PARALARLA GERİYE DÖNÜK ZİYANLARI KAPATMAYA BAŞLADIM’

Seçil E’nin “Her fırsatta bu ziyanı nasıl karşılarım diye düşünmeye başladım. 15 ay sonra Florya Şubesi’ne müdür olarak atandım. Bu benim için çok büyük memnunluk vericiydi. Her şey yolundaydı. İşimi de çok seviyorum. Ancak evvelki ziyanımı kapatmak ismine tekrar pay senedi aldım. Aldığım bu kağıt da batınca ziyanım yeterlice büyüdü. O vakitten bu vakte kadar tanıdığım, güvendiğim insanlardan yatırım vaadinde bulunarak para aldım. Geriye dönük oluşan ziyanları kapatmaya başladım. 2021 yılından sonra yeterlice çıkmaza girdim” dediği öğrenildi.

TERİM’İN KIZI VE DAMADI DA BANKA MÜDÜRÜNE PARA VERMİŞ

Seçil E. sözünde birinci olarak bir iş adamından para alarak özel müşterilere yönelik kapalı fon sistemini oluşma sürecini de anlattı.

Öte yandan Fatih Terim’in kızı Buse Terim ve eşi Volkan Bahçekapılı’nın da banka müdürüne para vererek mağdur oldukları ortaya çıktı. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir