Kocaeli’de Kadınlar Günü maçını dostluk kazandı

KOCAELİ (İGFA) – Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, 8 Mart Dünya Bayanlar Günü’ne özel düzenlenen aktiflikte Kocaeli Kadın Futbol Kulübü futbolcuları ve anneleriyle buluştu.

DOSTLUK KAZANDI

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Sıhhat ve Toplumsal Hizmetler Dairesi Bayan ve Aile Hizmetleri Şube Müdürlüğü tarafından Doğu Kışla Halı Saha Tesisleri’nde düzenlenen aktifliğe katılan Lider Büyükakın, futbolcu kızlar ve anneleriyle alana çıkarak futbol oynadı. İki ekibin kıyasıya uğraş ettiği müsabaka, 1-1’lik skorla sonuçlandı, dostluk kazandı.

“KATLİAMA DUR DEMEK LAZIM”

Dünya Bayanlar Günü’nü kutlayarak konuşmasına başlayan, Lider Büyükakın, “Aslında Dünya Bayanlar Günü dediğimiz gün, kutlanacak bir gün değil, anılacak bir gün. Gazze’de bugüne kadar 9 bin bayan hayatını kaybetti. Toplamda çocuklarla birlikte 13 bine ulaşan bayan ve çocuk vefatı oldu. Bunları da unutmamak lazım. Orada yaşanan katliama dur demek lazım. Onu da bu vesile ile sizlere hatırlatmak istiyorum” tabirlerini kullandı.

“SİZLERİ HAYATIN HER ALANINDA GÖRMEK MEMNUNLUK VERİCİ”

Daha evvel idmanlarına geldiği atletlere onlarla futbol oynayacağının kelamını verdiğini hatırlatan Lider Büyükakın, “Özellikle bayanların futbolda da başarılı olmaları bizi sevindiriyor. Sizleri alanlarda görmek, hayatın her alanında görmek bizler için sahiden memnunluk verici. Bilhassa anneleri, babaları, çocukların spor ömrüne katkı sağlayan ebeveynleri çok tebrik ediyorum” diye konuştu.

Maçın akabinde Lider Büyükakın, atletlerle kupa kaldırarak, hatıra fotoğrafı çekildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir