Rober Downey Jr.’dan Demir Adam itirafı: Başarılı olması beklenmiyordu

Marvel Kainatı, son 15 yılda tanınan bir kültür fenomeni haline geldi, lakin Robert Downey Jr., Marvel Studios’un başlangıçta her şeyin başı olarak görülen sinemaya çok fazla inanmadığını söyledi.

Ünlü oyuncu, kısa bir müddet evvel Amerika Direktörler Birliği’nde izleyicilerle konuşurken ikonikleşen karakteri Demir Adam ile ilgili de samimi itiraflarda bulundu. Downey Jr., sinemanın çok büyük bir muvaffakiyet yakalamayacağını düşündükleri için stüdyonun oyuncu takımını ve takımı yalnız bıraktığını da açıkladı:

“Öncelikle, pek çok insan ‘Iron Man’den bir şey beklemiyordu, bu yüzden biraz yalnız kaldık.”

Oyuncu, Marvel’ın “Iron Man”i, zati başarısızlığa hazır olacak halde finanse ettiğini de belirtti.

Nihayetinde, sinema dünya çapında 585 milyon dolar kazandı, bu da başarısızlığa mahkum olacağı varsayılan bir proje için epey büyük bir muvaffakiyet.

“Kiss Kiss Bang Bang” ve “Tropic Thunder” üzere sinemalarla de sinema dünyasının beğinel ismi olan Downey Jr., rol arkadaşı Jeff Bridges’in Iron Man’e bakışını ise şu sözlerle anlattı: “Jeff Bridges’i de hatırlıyorum… ‘Dostum, 200 milyon dolarlık bağımsız bir sinema çekiyoruz’ diyordu.”

Marvel’ın iddiaları büsbütün yanlış çıktı ve Demir Adam (Iron Man) tüm vakitlerin en başarılı sinema serilerinden biri oldu.

Downey Jr., Avengers: Endgame’in akabinde Demir Adam rolünden ayrıldı. Sinema dünya çapında 2.798 milyar dolar hasılat elde etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir