Yılmaz Özfırat kimdir? Kaç yaşında, nereli, mesleği ne? Antakya Medeniyetler Korosu Şefi Yılmaz Özfırat’ın hayatı ve biyografisi!

Vatandaşlar tarafından merak edilen isimler ortasında Yılmaz Özfırat geliyor. Pekala, Yılmaz Özfırat kimdir, aslen nereli, mesleği nedir, kaç yaşında, doğum tarihi kaç? İşte detaylar…

YILMAZ ÖZFIRAT KİMDİR?

Yılmaz Özfırat Antakya Medeniyetler Korosu Şefi’dir.

Yılmaz Özfırat, 1970 yılında Gaziantep’in Nizip ilçesinde doğdu. Ailesinin memuriyeti hasebiyle ilkokul, ortaokul ve lise eğitimini Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinde gerçekleştirdi. Üniversite eğitimini Gaziantep Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuarı’nda tamamladı. 1998 yılında birinci misyon yeri olan Kars’a tayini çıktı ve 2001 yılına kadar burada öğretmen olarak görev yaptı. 2001 yılında tayini Hatay’a çıkarak, Hatay vilayetine yerleşti. Hatay’da halk oyunları konusunda çok değerli çalışmalar yaptı. Mustafa Kemal Üniversite’sinde Halk Bilimleri Topluluğunu çalıştırdı ve iki yıl üst üste İtalya’da yapılan Memleketler arası Halk Dansları Müsabakasında birinci yaptı. Farklı kültürlerden oluşan kültürlerin dansı isimli bir dans tiyatrosu kurdu ve Almanya’da, Suriye’de ve Türkiye’de şovlar gerçekleştirdi. Hala Türkiye Halk Oyunları Federasyonu Merkez Hakem Kurulu üyesi olup müzik öğretmenliği yapmaktadır. Evli ve 1 çocuk babası.

Antakya Medeniyetler Korosu 25 Mart 2023 Cumartesi günü Müzikler Bizi Söyler programına konuk olacaktır. Toplumsal medya hesaplarını da faal olarak kullanan Yılmaz Özfırat’ın İnstagram’da 4600 takipçisi bulunmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir