Bir ayakkabı tepkisi de Akşener ve İmamoğlu’na

İyi Parti Genel Lideri Meral Akşener ile İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu‘nun Hatay’ın Samandağ ilçesinde bulunan Hz. Hızır Türbesi’ne ayakkabı ile girmesi reaksiyon çekti. Vatandaşların ihtarının akabinde Akşener ayakkabılarını çıkarttı.
İYİ Parti Genel Lideri Meral Akşener ile İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Hatay’ın Samandağ ilçesinde bulunan ve rivayete nazaran Hazreti Hızır ile Hazreti Musa’nın buluştuğu yer olarak bilinen Hz. Hızır Türbesi’ni ziyaret etti. İlçe halkı için ehemmiyet arz eden türbeye Akşener, İmamoğlu ve beraberindekiler ayakkabıları ile girince öbür ziyaretçiler tarafından uyarıldılar. İkazları dikkate alan Akşener, ayakkabılarını çıkararak muhafazalarına verdi. Çekilen imgelerde türbe vazifelileri ve öteki ziyaretçilerin ayakkabı ile içeriye girenleri uyardığı gözlendi. Öte yandan ziyaret sırasında türbe içinde slogan ve zılgıt atılması, türbenin adeta miting alanına çevrilmesi ise reaksiyon çekti.
Türbe ziyareti sonrasında Akşener ve İmamoğlu Samandağı halkına seslenmek üzere miting alanına geçti. Türbede kirlenen halılar ise vazifeliler ve vatandaşlar tarafından yıkanarak temizlendi. – HATAY

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Siyaset

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir