Yalı konseptini Çeşme’ye taşıdı

İstanbul’da binlerce konuta imza atan DAP Yapı, ikinci adres olarak İzmir’i seçti. Birinci projesini Bornova’da hayata geçiren ve teslim eden şirket, artık de Çeşme’de yeni yatırıma başladı. Mahallî mimari ve tasarım geleneklerinden esinlenerek hayata geçirilen projede 4+1’den 6+1’e kadar farklı yalı seçenekleri bulunuyor. Üç cepheden denizi gören yalıların yanı sıra 1+1, 2+1 ve 3+1’den oluşan ve tamamı deniz görünümüne sahip yalı dairelerinin yer aldığı DAP Çeşme projesinde ön talep toplanıyor. Teslimler ise 24 ay sonra yapılacak.

DAP markasıyla üretilen her projede olduğu üzere Çeşme projesi için de uzun yıllar hazırlık yaptıklarını söyleyen DAP Holding Yönetim Kurulu Lideri Ziya Yılmaz, “Çeşme, Türkiye’nin en değerli tatil rotalarından biri. Bu projeyle; Çeşme’ye yakışan, Akdeniz çanağının en nitelikli projelerinden birini hayata geçiriyoruz. İstanbul Boğazı ile özdeşleşen yalı konseptini Ege’nin eşsiz maviliklerine taşıyoruz” diye konuştu.

MARİNAYA KOMŞU

Ziya Yılmaz, kelamlarını şöyle sürdürdü: “Projenin dizaynında Akdeniz mimarisinin şık çizgilerinden esinlendik. Bölgenin tarihi dokusu, kültürel zenginliği ve Akdeniz kıyılarının Avrupai lüks tecrübesini, Çeşme’nin doğasıyla buluşturduk. Ulaşım manasında İstanbul’a yakınlığıyla da öne çıkan DAP Çeşme, Çeşme Marina’nın çabucak yanı başında olmasının yanı sıra tekneyle konutunuza ulaşım imkânı da sunuyor. Yeşilin, mavinin, denizin, rüzgârın ve güneşin ahengini DAP Çeşme sakinleri için bir ortaya getirdik. Burada atılacak her adım, genç yaşlı demeden hem gelecek hem de memnunluk için güzel bir yatırım.”

Proje, Çeşme Marina’ya 2 kilometre, Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne 6 kilometre, Medicana Hastanesi’ne 8 kilometre, Alaçatı Çarşısı’na 12 kilometre ve Port Alaçatı Marina’ya ise 16 kilometre yakınlıkta konumlanıyor.

PLAJ, OYUN ALANI VE YÜRÜYÜŞ YOLLARI…

-Yetişkinler ve çocuklar için hem spor hem de cümbüş alanları planlandığı belirtirken şu bilgiler paylaşıldı: “DAP Çeşme’de çocuklar da unutulmadı. Denizin ve kumun tadını doyasıya çıkaracakları doğal plajın yanı sıra, arkadaşlarıyla bir ortaya gelecekleri oyun alanları, bahçeler, havuzlar, tabiatla iç içe yürüyüş yolları sayesinde doğayı dokunarak keşfedecek, hem eğlenecek hem de tabiatın kucağında sıhhatle büyüme talihi yakalamış olacak. Proje ayrıyeten rüzgâr sörfünden bisiklete, yeşillikler içinde yürüyüşten pilates ve yogaya, tabiatla iç içe sağlıklı bir hayat alternatifi sunuyor.”

12 AY ÖMÜR İÇİN TASARLANDI

-Projenin yazlık mesken olarak değil, 12 ay boyunca yaşama uygun formda tasarlandığını belirten DAP Çeşme’nin mimarı Gökhan Avcıoğlu, şunları söyledi: “Bir yanı varlıklı tarih, gastronomi, mitoloji ve arkeoloji ile beslenen adası ve deniz kültürü, öteki yanı göz alıcı hoşluktaki turkuaz suların hayat verdiği İzmir ve Ege’nin en itibarlı lokasyonu Çeşme’nin dünyaca ünlü eşsiz plajlarına, göz alıcı kumsallarına, bunların ötesinde yeşil vadileri, dağları, ormanları ile varlıklı görünümlere sahip süper koylarına hülasa hayatın keyifle aktığı her noktaya hayli yakın bir yer. Proje, sahip olduğu farklı özelliklerdeki yapı tipolojisi içinde, Ege bölgesinin lokal mimari ve tasarım geleneklerinden esinlenen bir proje. Sahip olduğu teraslar, avlular ve havuzlar; konumlandırıldığı özel açıyla dış hayatla teması güçlendirirken, Ege’nin ve Çeşme’nin eşsiz tabiatını içine alan kucaklayıcı bir lisana sahip.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir