Kılıçdaroğlu’nun açıklamasını alıntılayan Mustafa Sandal’dan dikkat çeken paylaşım: Bu yaşımda bayramlık dersi de görmek nasip oldu

Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı Adayı ve Cumhuriyet Halk Partisi Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu Adıyaman’da Belediye Mezarlığı’nı ziyareti sırasında büyük bir ayıpla karşılaştı.

“FATİHA OKUMAYI BİLMİYOR”

Ziyarette zelzelede hayatını kaybedenler için dua edildiği sırada bir vatandaş, Kılıçdaroğlu’na yönelik “Bu Fatiha okumayı bilmiyor ki, sen buna neden Fatiha okutturuyorsun?” diye bağırdı. O esnada diğer bir vatandaş da bağıran şahsa “Terbiyesizlik yapma” diyerek reaksiyon gösterdi.

“BENİM HAKKIM HELAL”

Olayın akabinde bir açıklama yapan Kılıçdaroğlu, “Mezarlıkta acılı insan her şeyi söyleyebilir, yapabilir; acısına vermek gerekir. Bugün bunları konuşmayalım, kayıplarımızı hakkıyla analım. Lütfen o insanımızı da ifşa edecek şeyler yapılmasın, bilhassa toplumsal medyada sorumlu davranalım. Benim hakkım varsa ben helal ettim” dedi.

“BAYRAMLIK DERS”

Kılıçdaroğlu’nun paylaşımını alıntılayan ünlü müzikçi Mustafa Sandal, “Bu yaşımda Sayın Kılıçdaroğlu sayesinde ‘Bayramlık Ders’i de görmek nasip oldu. Bir devlet adamına yakışan üslup olmuş.” sözlerini kullandı.

Sandal olayla ilgili ise “Siyaseti falan bir kenara bırakın. Hiçbir Müslüman, bir diğerinin inancına karışmaz. Hele hele ‘Fatiha bilmiyor ki’ diye itham etmez. Bayram günü olacak iş mi? Aziz halkımız, bu saçma sapan mezhep/din kışkırtmalarına prim vermez, vermeyecektir de! Bu zihniyet değişsin artık…” açıklamasını yaptı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir